Z życia parafii, czyli co się u nas działo...

ROK 2017

22-27 maja wykonano następujące prace:

- Założono przekaźnik do sterownia dzwonów. 3 sztuki za kwotę 270 zł;

- Roczny przegląd gazowy- 369 zł;

- Zostały pomalowane pulpity ławek oraz wypełnione złotą farbą frezy i wgłębienia ławek- 2,300 zł

- Dokonano okresowego przeglądu i naprawy instalacji elektryczno-oświetleniowej i odgromowej. Rachunek nie został uregulowany ponieważ będą prowadzone dalsze prace.

28 maja odbyło się spotkanie z rodzicami dzieci klas IV w sprawie Rocznicy Komunii Świętej.

28 maja przeżywaliśmy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Do Sakramentu przystąpiło 37 dzieci. Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości. Wiele włożonej pracy i serca, sprzątanie kościoła, terenu wokół świątyni, koszenie trawników, przygotowanie dekoracji, piękne kwiaty oraz złożoną ofiarę za Dar Ołtarza oraz Mszę Świętą w int. Dzieci.

26 maja rozpoczęto Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

25 maja odbył się egzamin wewnętrzny dla kandydatów do Bierzmowania. Do przyjęcia Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskie przygotowują się 33 osoby.

21 maja odbyło się spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.

20 maja został zamontowany do kościoła zestaw multimedialny do wyświetlania pieśni. Koszt całej inwestycji wyniósł 11,000 zł.

18 maja odbył się Konkurs Biblijny dla szkół podstawowych i gimnazjum. W konkursie wzięło udział 31 osób.

14 maja odbyło się spotkanie z rodzicami kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

13 maja grupa parafian wraz z duszpasterzami udała się na Pierwsze Nabożeństwo Fatimskie do Korsz.

7 maja  została przeprowadzona zbiórka publiczna na mundury dla strażaków. Zebrano ofiarę w wysokości 1253 zł i 30 gr. Bracia strażacy dziękują parafianom za pomoc.

3 maja z udziałem braci strażaków zostały odprawione dwie Msze Święte o godz. 10.00. W intencji Ojczyzny oraz    za braci strażaków

KWIECIEŃ

30 kwietnia odbyło się spotkanie z rodzicami

29 kwietnia o godz. 16.00 odbyła się katecheza dla dzieci komunijnych.

MArzec

marzec została przeprowadzona kwesta na „Ekshumacje i identyfikacje Żołnierzy Wyklętych”