Ogłoszenia II Niedziela Wielkiego Postu

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

2. Dzisiejsza niedziela Ad gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności

z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek wspierając dzieło głoszenia  Ewangelii aż po krańce świata. Zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji po każdej Mszy św.

3. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy dodatkowe przygotowania dla dzieci kl. III Komunijnych o godz. 10.00. przed Mszą św. Spotkania są obowiązkowe.

4. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie Kościelne „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

5. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyrażamy poprzez nasz udział

w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.00., natomiast w niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym  o godz. 17.00. Za udział w nabożeństwach można uzyskać łaskę odpustu.

6. We wtorek 19 marca przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona Kościoła. Pamiętajmy w naszych modlitwach za ks. Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego.

7. Msze św. w tygodniu będą odprawiane rano i wieczorem.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia Gość Niedzielny, Mały GN, Wpis oraz  Cuda i Łaski.

9. Przedstawiciele parafialnego Caritas rozprowadzają paschaliki Wielkanocne i kartki świąteczne na cele charytatywne.

10.   W związku z misjami w naszej parafii od 7 do 14 kwietnia, rozpoczynamy po każdej Mszy świętej modlitwę za misje. Prosimy, aby w domach również odmawiać tę modlitwę.

11. Za tydzień taca na potrzeby WSD w Olsztynie. Będziemy gościli Kleryka z III roku.

12. Bóg zapłać za posprzątanie  kościoła i wokół kościoła  na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom Jegławek gr. II. Dziękujemy za złożoną ofiarę na Mszę św., która zostanie odprawiona 12 sierpnia o godz. 18.00.

13. Do posprzątania kościoła w sobotę 23 marca, prosimy mieszkańców Jegławek gr. III z dwóch pierwszych bloków od przystanku PKS.

14. Dostojnych Jubilatów i Solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych Patronów.

15. Duszpasterz Pielgrzymek Zagranicznych A.W. zaprasza do udziału w pielgrzymkach organizowanych w 2019 roku po Sanktuariach oraz Miejscach Świętych Europy i Świata. Bliższe informacje są zamieszczone w gablocie na zewnątrz kościoła.

16. Za tydzień w niedzielę po nabożeństwie Gorzkich Żali ok. godz. 17.30 odbędzie się spotkanie z Rodzicami młodzieży, która przygotowuje się do Bierzmowania.