Piętnasta niedziela w ciągu roku (14 lipca 2019)

1.  Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

2.  Pamiętajmy, abyśmy w czasie wakacji, podziwiając Pana Boga w rzeczach stworzonych, nie zapomnieli o spotkaniu z Nim w modlitwie i o udziale we Mszy niedzielnej i świątecznej.

3.  Msze św. w tygodniu będą odprawiane rano i wieczorem.

4.  Zachęcamy do pogłębiania wiary i wiedzy religijnej poprzez lekturę książek i prasy katolickiej.

5.  Z prasy jest Gość Niedzielny, Cuda i łaski, Różaniec, Rycerz Niepokalanej.

6.  W tym tygodniu w liturgii przypadają: w poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, we wtorek  - wspomnienie NMP z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej) w sobotę – wspomnienie św. Czesława.

7.  XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa przeżywać będziemy od 21 – 28 lipca 2019r.

8.  Pod hasłem „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa” od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Tydzień św. Krzysztofa. Weźmiemy udział w Akcji św. Krzysztofa– 1 gr., za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Okażmy Panu Bogu wdzięczność za wszystkie przebyte podróże i szczęśliwie przejechane kilometry.

9.  Za tydzień po każdej Mszy św. kierowcy będą zbierać ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy.

10.          W przyszłą niedzielę 21 lipca po każdej Mszy św. pobłogosławimy pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego w tygodniu wspomnienia  św. Krzysztofa patrona kierowców.

11.          Rozprowadzane będą też dewocjonalia związane ze św. Krzysztofem również na środki transportu dla misjonarzy.

12.          Prosimy wpłacać na 2 dniową pielgrzymkę dzisiaj w tygodniu do 20 lipca, aby można było przekazać pieniądze do biura „Centrum Podróży”.

13.          Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.

14.          Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom Leśniewa gr. III za długie staranne sprzątanie k-ł i wokół k-ła za piękne kwiaty i zamówioną Mszę św. która zostanie odprawiona 13 sierpnia o godz. 7:00. Do sprzątania było 8 osób.

15.          Do sprzątania k-ła na 20lipca prosimy mieszkańców Kaczor.

16.          36 Warmińska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę 28|30 Lipca – 12 sierpnia 2019 r.