Ogłoszenia XXV Niedziela zwykła (19 września 2021 rok)

1.      Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Zadbajmy o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z mediów młode pokolenie.

2.      Trwa rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Sporo dzieci
i młodzieży nie przystąpiło do spowiedzi, zachęcamy jeszcze teraz do skorzystania.

3.      W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – święto Mateusza Apostoła i Ewangelisty, a w czwartek - św. Pio z Pietrelciny. Msze św., w tym tygodniu będą odprawiane rano i wieczorem.

4.      Wszystkim Parafianom, którzy zaangażowali się w przygotowanie Uroczystości Odpustowych składam serdeczne Bóg zapłać, za poświęcony czas, tyle włożonej pracy i serca.  Dziękuję w sposób szczególny parafialnemu oddziałowi Caritas. Dziękuję za dostarczone fanty, ciasto i pomoc materialną do kuchni. Dziękuję za trwanie na adoracji Najświętszego Sakramentu. Wspólnocie Różańcowej dziękuję za dary ołtarza: stułę, komunikanty i oliwę do świec. Niech Bóg wszystkim błogosławi.

5.      Można obejrzeć i zamówić w zakrystii zdjęcia z naszych uroczystości odpustowych. Dużo zdjęć i informacji można zobaczyć na stronie internetowej Gościa Niedzielnego. Dziękuję za zrobienie wieńców dożynkowych. Zostało jeszcze 19 losów z loterii fantowej na cele charytatywne.

6.      Przyjmujemy płody rolne od rolników, ogrodników i sadowników na rzecz naszego Seminarium Duchownego w Olsztynie. Dostarczać można od czwartku 23 września do soboty 25 września.

7.      Za tydzień w niedzielę o godz. 10.00 będzie spotkanie Rodziców klasy III
w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

8.      Jest do nabycia Gość Niedzielny, Mały G. N., Rycerz Niepokalanej i Różaniec oraz gazetka parafialna. Dla dzieci kl. III są Dzienniczki dziecka i katechizmy „Przyjdź Jezu” oraz można nabyć różaniec. Poświęcenie różańca będzie 3 października na Mszy św., o godz. 10:30.

9.      Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom Jegławek, ostatniej grupie. Zamówiona Msza św. zostanie odprawiona 13 X o godz. 7:00.

10.   Do posprzątania kościoła w sobotę 25 września, prosimy mieszkańców Skandławek.

11.  Zapraszamy i zachęcamy do grupy ministrantów. Zbiórki odbywają się w soboty
o godz. 10:00.

12.  W dniach od 22 – 24 września w Kętrzynie w parafii św. Jacka odbędą się Rekolekcje Ewangelizacyjne, które poprowadzi ks. Dominik Chmielewski. Więcej informacji jest na plakacie w gablocie na zewnątrz kościoła.

13.  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy jak najlepsze życzenia.