II NIEDZIELA ADWENTU

10.12.2017r.

1.  W II Niedzielę Adwentu usłyszymy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi panu który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

2.  Dzisiaj zbiórka tacy na WSD w Olsztynie. Witam bardzo serdecznie diakona Michała Piotrowskiego, który wygłosi słowo boże i przeprowadzi zbiórkę na potrzeby WSD w Olsztynie. Ksiądz rektor dziękuje za te wsparcie duchowe i materialne.

3.  Dzisiejsza II Niedziela Adwentu jest tez dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Pamiętajmy o wspólnotach katolickich życzących w krajach byłego związku radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia. Na pomoc Kościołowi na Wschodzie będzie zbierana dziś puszka po każdej Mszy św.

4.  W środę 13 grudnia w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyny.

5.  W piątek rozpoczynam nasze rekolekcje Adwentowe które potrwają do niedzieli włącznie. Zróbmy wszystko, abyśmy prze uczestnictwo w rekolekcjach parafialnych przyjęcie Słowa Bożego i sakramentu pokuty, mogli czystym sercem dzielnic się opłatkiem wigilijny wieczór z naszymi bliskim, a w naszych sercach i rodzinach panował pokój i Boża miłość.

6.  Porządek rekolekcji adwentowych:

Piątek 15 grudnia, 4 Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi. O godz. 10.00 dla dorosłych, o godz. 12.00 dla młodzieży gimnazjalnej i kl. VI i VII Szkoły Podstawowej, o 16.00 dla dzieci, a 17.30 dla dorosłych. W piątek po Mszy św. wieczorowej spotkanie dla wspólnot działających w parafii i kół różańcowych.

W sobotę w Srokowie 3 Msze o 10.00 dla dorosłych, 12.00 dla dzieci i młodzieży, o 14.00 w Brzeźnicy i o 17.30  dla dorosłych. Po Mszy św. wieczorowej spotkanie z młodzieżą klas II i III gimnazjum w ramach katechezy parafialnej.

7.  Spowiedź przez 2 dni na 15 min. Przed Mszą św. i w czasie Mszy świętej. Będzie codziennie z pomocą 4 kapłanów. Nie odkładajmy sakramentu pojedna  na ostatnią chwilę .

8.  Chorych w domach odwiedzać będziemy w sobotę od godziny 15.30 (nie dotyczy to tych którzy obchodzą pierwsze piątki miesiąca, u tych kapłanie już byli. Przyjmujemy zgłoszenia do chory w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

9.  Kto może prosimy o wsparcie na rekolekcje.

10.               Zachęcamy do udziału w Roratach. Roraty w tym tygodniu wieczorem i raz w czwartek rano. W rekolekcje w piątek  o 16.00. Przychodzimy na roraty z lampionami , aby innych wskazywać drogę do Chrystusa.

11.                Msze św.  w tygodniu będą odprawiane rano i wieczorem. Rannej Mszy św. nie będzie w rekolekcje.

12.               W kruchcie kościoła są rozprowadzane świece Caritas jako pomoc wigilijna dzieciom. Prócz świec możemy nabyć kartki świąteczne, kalendarze, śpiewniki i szopki pocztówkowe.

13.               Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, WPiS, Droga, Miłujcie się i dla tych co nie odebrali Arka.

14.                Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedziel następującym osobom: Pieniak Katarzyna, Kowalska Anna, Antkowska Angelika, Kukuła Marek Hatalak Justyna z dziećmi. Dziękuję za kwiaty i za zamówioną Mszę św., która zostanie odprawiona 13 grudnia o godz. 7.00. Prócz tego piąć osób dołączyło ofiarę.

15.                Do sprzątania kościoła na sobotę 16 grudnia prosimy mieszkańców Kosakowa gr I od Pan Stanisława Tarkawiana. Sprzątanie od godz. 13.00.

16.                Zbawiciel, którego oczekujemy niech błogosławi jubilatom i solenizantom tego tygodnia .