Ogłoszenia XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy 19 Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „Wstańcie, chodźmy”. Niosąc w sobie pamięć o św. Janie Pawle II, zachęcamy abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dlatego dzisiaj zbierane będą ofiary do puszek na pomoc stypendialną dla uzdolnionej, a ubogiej młodzieży.

2. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

3. Zapraszamy na Różaniec codziennie o godz. 17.00, a po Różańcu Msza św. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za odmówienie różańca pod zwykłymi warunkami.

4. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Teresę od Jezusa, w środę św. Jadwigę, w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego, w piątek święto św. Łukasza Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia, natomiast w sobotę bł. ks. Jerzego Popiełuszki, po Mszy św. uczcimy Jego relikwie.

5. Msze św., w tym tygodniu będą odprawiane rano i wieczorem.

6. W przyszła niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.

7. Za tydzień będzie zbiórka tacy na potrzeby i utrzymanie Seminarium Duchownego w Olsztynie.

8. 20 października w niedzielę o godz. 15.30 odbędzie się koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II w sali widowiskowej Domu Kultury w Srokowie.

9. Dzisiaj niedziela wyborcza. Masz wpływ na Polskę. Idź na wybory.

10. Z prasy katolickiej jest do nabycia Gość Niedzielny, Cuda i Łaski.

11. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Na ołtarzach bocznych i w kruchcie kościoła są wyłożone kartki na wypominki i Mszę świętą zbiorową listopadową, tzn. 30 Mszy św. za tych wiernych zmarłych, których parafianie polecą naszym modlitwom.

12. Bóg zapłać za ofiarowane płody rolne na Seminarium Duchowne w Olsztynie.

13. Puszka z ubiegłej niedzieli na budowę Hospicjum Stacjonarnego dla Dzieci Caritas w Olsztynie wyniosła 710 zł. Bóg zapłać za wsparcie.

14. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i na zewnątrz na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom Srokowa z ul. Kętrzyńskiej, blok nr 2. Zamówiona Msza św. zostanie odprawiona 21 października o godz. 17.30.

15. Do posprzątania kościoła na 19 października, prosimy mieszkańców Srokowa z ul. Kętrzyńskiej blok 2a, nowe budownictwo.

16. Za tydzień w niedzielę odbędzie się liczenie wiernych – praktyki niedzielne w parafii.