XXVI Niedziela Zwykła

17 września 2017r.

1.    Dzisiaj o godz. 10.00 spotkanie z Rodzicami kl. III dzieci komunijnych.

2.    Dzisiaj też zbiórka do puszek na pomoc 1 rodzinie z Syrii.

3.    Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.

4.    Jutro wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Warto przypomnieć sobie jego życie i zadać pytanie: czy naśladujemy jego gorliwość życia i pobożność.

5.    W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

6.    22 września w Srokowie gościć będziemy zespół reprezentacyjny Wojska Polskiego. Koncert odbędzie się o godz. 17.00 w sali sportowej przy szkole w Srokowie.

7.    Msze św. w tygodniu będą odprawiane rano i wieczorem.

8.    W sobotę 23 września dodatkowo Msze św. ślubne o godz. 15.00 i 17.00.

9.    Wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości odpustowych składam serdeczne: „Bóg Zapłać” za poświęcony czas, tyle włożonej pracy i serca. Niech Bóg wszystkim błogosławi.

10.Zostały losy z odpustu na cele charytatywne, kto nie losował, może dzisiaj to uczynić. Wszystkie losy są pełne.

11.Bóg zapłać mieszkańcom Sińca gr. III za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedziele oraz placu kościelnego i zamówione 2 Msze św. 1 zostanie odprawiona 15 grudnia o 12.00, a 2-ga 16 grudnia godz. 12.00. Do sprzątania było 8 osób. Bóg zapłać tez za złożenie of. 40zł na kwiaty.

12.  Do sprzątania kościoła na 23 września prosimy mieszkańców Solanki grupa I blok nr 14.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania pracy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny z płytą Quo Vadis część I, Cuda i łaski, Droga, Rycerz Niepokalanej, a dla tych co nie odebrali Arka.

14. Za tydzień odbędzie się spotkanie z rodzicami kl. III gimnazjum kandydatów do Bierzmowania. Spotkanie odbędzie się, o godz. 10.00 w sali katechetycznej przy zakrystii.

15. Na 19 września wtorek, zapraszamy na spotkanie przedstawicieli Akcji katolickiej po Mszy św. wieczorowej.

16. Znaleziono kolczyk, 3 parasole są do odebrania w kruchcie kościoła.

17. Ruszyła akcja zbierania podpisów w obronie nienarodzonych chorych dzieci. Twój podpis może uratować im życie. Listy wyłożone są w kruchcie kościoła.