11 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. 6 lipca przyjmujemy pielgrzymów pieszej pielgrzymki do Wilna na obiad o godz. 12.30. Radni parafialni, sołtysi, wspólnota Różańcowa, przedstawiciele parafialnego oddziału Caritas zbiorą ofiary pieniężne na zorganizowanie obiadów dla pielgrzymów w szkole. W tym tygodniu przeprowadzą zbiórkę pieniężną na ten cel, zapiszą kto przyjmie pielgrzymów do domu i zapiszą chętnych na adorację NS przed odpustem parafialnym.

2.   Zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego dla Gimnazjum 22 czerwca w czwartek na Mszy Św. o godz. 10.00, a zakończenia dla szkoły podstawowej w Srokowie 23 czerwca w piątek o godz. 8.00. Zakończenie roku w Solance  25 czerwca na Mszy Św. o godz. 14.30.

3.   Okazja do spowiedzi, aby iść na wakacje z Bogiem w poniedziałek i wtorek od godz. 17.45.

4.   W czwartek zakończenie potocznie nazywanego okresu Oktawy Bożego Ciała na Mszy Św. o 17.00 połączona z procesją dookoła i błogosławieństwo wianków i ziół.

5.   W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z tej racji w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6.   W sobotę przypada  Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wskazywał na Chrystusa jako zapowiadanego Zbawiciela świata.

7.   Pragniemy od czerwca wspierać pomocą materialną, przez pół roku Rodzinę z Syrii. Miesięcznie należy wpłacić 510 zł. Miedzy innymi będzie zbierana puszka raz w miesiącu. W tym miesiącu puszka będzie zbierana za tydzień w niedzielę.

8.   Odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Oczyść dom z elektrośmieci. Zostań patronem polskich misjonarzy. Składać je możemy w dawnym SKRZe czyli Gospodarce Komunalnej  w godzinach urzędowania. Odbiór 8 lipca o godz. 11.30.