Ogłoszenia Druga Niedziela Adwentu (9 grudnia 2018 r.)

1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.

2. Dzisiaj gościmy Kleryka, który zbierze tacę na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Olsztynie.

3. W II niedzielę adwentu jest zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Udział w Eucharystii niech będzie okazją do modlitwy w tej intencji oraz złożenia ofiary dzisiaj do puszek.

4. Msze św. roratnie będą odprawiane w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00., a w czwartek o godz. 7.00. Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów na roraty.

5. W owocnym przeżywaniu adwentu pomocne nam będą rekolekcje adwentowe w dniach 14, 15 i 16 grudnia.

6. W piątek 14 grudnia Msze św. o godz. 10.00. i 17.30. dla dorosłych.

O godz. 12.00. dla kl. VII i VIII S. P. oraz Gimnazjum. O godz. 16.00. dla dzieci klasy 0-VI S.P. Po Mszy św. spotkanie dla wspólnot działających w parafii.

7. W sobotę 15 grudnia Msze św. o godz. 10.00. i 17.30. dla dorosłych. O godz. 12.00. dla dzieci i młodzieży i o godz. 14.00. w Brzeźnicy. Po Mszy św. wieczorowej spotkanie z klasami VIII S.P. i Gimnazjum, jest to obowiązkowe spotkanie formacyjne przygotowujące do Bierzmowania.

8. Spowiedź przez dwa dni na 15 minut przed Mszą świętą i w czasie Mszy świętej.

9. 16 grudnia w Niedzielę zakończenie rekolekcji. Komunia generalna z udzieleniem błogosławieństwa Apostolskiego z odpustem zupełnym.   Dojazd w Sińcu o godz. 14.30.

10. W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny.

11. Solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprasza dużo zdrowia i obfitości Bożych darów.

12. Z prasy katolickiej jest do nabycia Gość Niedzielny z kalendarzem, Różaniec, Wpis, Cuda i Łaski oraz Dominik. Jest też do odebrania bezpłatne pismo Dobre Nowiny.

13. Bóg zapłać za posprzątanie  kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom  Solanki gr III blok nr 9. Dziękujemy za kwiaty i zamówioną Msza św., która zostanie odprawiona w Solance 20 stycznia o godz. 14.30.

14. Do posprzątania kościoła na 15 grudnia, prosimy mieszkańców Solanki Stare Budownictwo. Ze względu na rekolekcje sprzątanie proszę zacząć od godz. 13.00. po Mszy św.

15. W kruchcie kościoła rozprowadzane są świece wigilijne Caritas – dzieło pomocy dzieciom, kartki świąteczne, lampiony, kalendarze papieskie na rok 2019 oraz vedemecum katolika. Można też wziąć program Rekolekcji i prasę archiwalną.

16. W imieniu Jego Ekscelencji Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego pragnę wszystkich zaprosić do udziału w wyjątkowym wydarzeniu muzycznym, które po wielu latach starania zagości w naszym województwie. Będzie to widowisko muzyczne Betlejem na Warmii i Mazurach. Koncert ten odbędzie się 11 stycznia 2019 r w Expo Arenie

w Ostródzie o godzinie 19.00. Wydarzenie to, oprócz niewątpliwych walorów estetycznych jest połączone także z akcją charytatywną na rzecz budowy HOSPICJUM DLA DZIECI w Olsztynie. Kupując bilety, cegiełki czy też płyty z koncertów z zeszłorocznej edycji wspieracie to wspaniałe dzieło. W tym roku wystąpią: Kamil Bednarek, Dawid Kwiatkowski, Grażyna Łabaszewska, Bovska, Antonina Krzysztoń i inni. Bilety w cenie 50 zł, 60 zł, 80 zł można zamawiać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.