XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

23.07.2017r.

1.    Pod hasłem „Niesiemy dobrą nowinę drogami świata” rozpoczynamy Tydzień św. Krzysztofa. Już po raz szósty obchodzimy ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy.

2.    Dziś po każdej Mszy św. kierowcy będą zbierali ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy. Akcja Miva Polska Podaruj 1 gr na środki transportu dla misjonarzy jako Twoje podziękowanie za szczęśliwe podróże.

3.    Dziś po każdej Mszy św. pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i ich użytkowników z racji przypadającego we wtorek 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców.

4.    Rozprowadzane są też dewocjonalia związane ze św. Krzysztofem również na środki transportu dla misjonarzy.

5.    Dzisiaj spotkanie o godz. 10 dla rodziców, których dzieci wyjeżdżają na wakacje z Bogiem do Rybak 12 sierpnia.

6.    Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów nie zapominajmy o Mszy Św. niedzielnej. Pamiętajmy też o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć Szczęść Boże.

7.    W tym tygodniu patronują nam:

- 24 lipca- św. Kinga

- 25 lipca- św. Jakub Apostoł

- 26 lipca- św. Joachim i Anna rodzice NMP

- 29 lipca- św. Marta, siostra Łazarza i Marii.

8.    Pomocą w rozwoju wiary jest modlitwa. Warto więc postawić pytanie: na ile pomagam swojej wierze przez modlitwę.

9.    Przypomnijmy sobie o modlitwie rannej i wieczornej, ale także i tej w ciągu dnia, choćby modlitwę: Anioł Pański. Także o innych formach modlitewnych: różańcu czy Koronce Do Miłosierdzia Bożego.

10. Msze św. w tym tygodniu będą odprawiane w pon., czw., i piątek rano i wieczorem, a we wtorek, środę i sobotę tylko wieczorem.

11. Prosimy o dokonywanie wpłat na 4 dniową pielgrzymkę autokarową, która się odbędzie 16-19 sierpnia. Proszę osoby, które się zapisały o wpłaty w tym tygodniu.

12. Za lipiec pieniądze na pomoc 1 rodzinie w Syrii zostały wysłane. Bóg zapłać parafianom za włączenie się do tej akcji humanitarnej.

13. Korzystajmy z prasy katolickiej, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary naszej Ojczyźnie.

14. Z prasy katolickiej jest: Gość Niedzielny, Cuda i Łaski, Posłaniec Serca Jezusowego, dla tych co nie odebrali jest Różaniec i WPiS.

15.Bóg zapłać za posprzątanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom Srokowa ul. Lipowej 8a.

16.Do sprzątania Kościoła na 29 lipca prosimy mieszkańców Srokowa ul. Lipowa 6a.