Ogłoszenia XIX Niedziela zwykła (11VIII 2019)

1.      Dzisiejsza Liturgia Słowa stawia nam pytanie, czy czuwamy oczekując na spotkanie z Bogiem i czego od Niego oczekujemy? Bo jeżeli jesteśmy na wzór owych sług oczekujących na spotkanie przychodzącego Pana, to doświadczymy, że w chwale zbawionych będzie nas wspierał Jezus Chrystus.

2.      Msze św., w tym tygodniu będą odprawiane rano i wieczorem. Rano nie będzie Mszy św. w środę.

3.      W środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Po Mszy św. uczcimy Jego relikwie.

4.      W czwartek 15 sierpnia będziemy obchodzili uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane, dlatego Msze św., będą odprawiane w naszym kościele o godz. 8.45. 10.30. i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Tradycyjnie podczas każdej Mszy św. pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi została obdarzona przez Boga.

5.      Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą”. Pamiętajmy w naszych modlitwach za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

6.      Kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Św. Lipce zaprasza na uroczystość Wniebowzięcia NMP - 15 sierpnia o godz. 11.00. Mszy św. przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi emerytowany biskup Drohiczyński ks. Antoni Pacyfik Dydycz.

7.      Pielgrzymka autokarowa 2 dniowa była bardzo udana, zwiedziliśmy dużo ciekawych miejsc. Wszyscy wrócili zdrowi, zadowoleni i szczęśliwi. Bóg zapłać pielgrzymom za złożoną ofiarę na cele liturgiczne. Zakupiono też komżę kapłańską.

8.      Wszystkim parafianom, wczasowiczom, gościom oraz tym którzy
w najbliższym czasie będą obchodzić swoje urodziny, imieniny, rocznice czy jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia i dar modlitwy.

9.      Serdecznie witamy wszystkich przebywających u nas Gości i życzymy miłego pobytu i spędzenia czasu.

10.   Prosimy bardzo o zapisywanie się na adorację Najświętszego Sakramentu przed odpustem parafialnym na 12 i 13 września. Listy są wyłożone w kruchcie kościoła.

11.   Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego z płytą z pieśniami maryjnymi i patriotycznymi w wykonaniu Wojska Polskiego. Są też Cuda i Łaski, Wpis oraz Arka.

12.   Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom Srokowa z ul. Barciańskiej strona nieparzysta i ul. Przyległe.

13.   Do posprzątania kościoła na 17 sierpnia w sobotę, prosimy mieszkańców Srokowa ul. Barciańska strona parzysta.

14.   Zapowiedzi godz. 8.45.

15.   W dalszym ciągu możemy się włączyć do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.