Ogłoszenia XXVIII Niedziela Zwykła

1.     Dzisiaj obchodzimy 18 Dzień Papieski, a we wtorek 16 października będziemy wspominać 40 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Papieża. Rozważajmy na nowo  nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dlatego dzisiaj zbierane będą ofiary do puszek na pomoc stypendialną dla uzdolnionej, a ubogiej młodzieży.

2.     Dzisiaj zbiórka taca na potrzeby i utrzymanie Seminarium Duchownego w Olsztynie. Wśród nas gościmy kleryka Michała Gołębiewskiego.

3.     Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

4.     W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. w ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

5.     W czwartek, w święto św. Łukasza Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

6.     Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

7.     Zapraszamy na Różaniec codziennie o godz. 17.00, a po Różańcu Msza św. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.

8.      Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Na ołtarzach bocznych i w kruchcie kościoła są wyłożone kartki na wypominki i Mszę świętą zbiorową listopadową, tzn. 30 Mszy św. za tych wiernych zmarłych, których parafianie polecą naszym modlitwom.

9.     We wtorek 16 października po Mszy św., wieczornej, spotkanie z uczestnikami i sympatykami Akcji Katolickiej.

10.  Msze św., w tym tygodniu będą odprawiane rano i wieczorem. Rannej Mszy św. nie będzie w czwartek.

11.  Katecheza parafialna dla dzieci Komunijnych odbędzie się w sobotę 20 października o godz. 16.00. w salce katechetycznej przy zakrystii.

12.  Zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania na spotkanie formacyjne w piątek 19 października o godz, 19.00. Spotkanie odbędzie się w kościele.

13.  Bóg zapłać za ofiarowane płody rolne na Seminarium Duchowne. Płody ofiarowali: Jan Wereda, Żukowscy, Marek Bielaszka, Jadwiga  Gościńska, Wiesław Król, Jadwiga Nowicka, Anna Sawicka i marek Kukuła. O ile jeszcze Ktoś chciałby coś ofiarować z płodów rolnych na rzecz naszego Seminarium, może dostarczyć w środę i czwartek.

14.  Z prasy katolickiej jest do nabycia Gość Niedzielny, Miłujcie się, Różaniec, Wpis i Arka.

15.  Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę  mieszkańcom Srokowa z ul. Wiejskiej i Węgorzewskiej.

16.  Do posprzątania kościoła na 20 października, prosimy mieszkańców Srokowa z ul. Ogrodowej.

17.  Jubilatom i solenizantom całego tygodnia życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.