Niedziela Chrztu Pańskiego

1.     Obchodzone dzisiaj święto chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszamy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc. Śpiew kolęd w liturgii trwa do Ofiarowania Pańskiego do 2 lutego.

2.     W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie. W duchu łączności z młodzieżą z całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia Słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

3.     Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczniemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się w to dzieło poprzez osobistą modlitwę.

4.     Msze św. w tygodniu będą odprawiane tylko rano, o godz. 7.00.

5.     Z prasy katolickiej jest do nabycia Gość Niedzielny, Misyjne Drogi oraz Cuda i Łaski.

6.      Bóg zapłać za posprzątanie  kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom  Silca gr I. Dziękujemy za zamówioną Mszę świętą, która zostanie odprawiona w sobotę 19 stycznia o godz. 7.00.

7.     Do posprzątania kościoła na 19 stycznia, prosimy mieszkańców Silca gr II strona lewa.

8.     Spotkanie z Rodzicami dzieci komunijnych odbędzie się 20 stycznia o godz. 10.00. w salce katechetycznej przy zakrystii.

9.      W kruchcie kościoła rozprowadzane są świece na kolędę z aplikacjami, zestawy kolędowe, kalendarze i cegiełki na budowę hospicjum dla dzieci o nominale 50 zł.

10.  Zostanie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego. Zostań Patronem Polskich Misjonarzy. Składać zużyty sprzęt będzie można w dni robocze od godz. 7.00 – 15.00 w gospodarce Komunalnej na ul. Węgorzewskiej 7. Odbiór sprzętu będzie 23 stycznia.

11.  Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzamy opiece św. Rodziny.

12.  Trwają odwiedziny duszpasterskie. W tym tygodniu odwiedzimy:

a.     14 stycznia poniedziałek – ul. Kwiatowa od godz. 15.30.

b.     15 stycznia wtorek – Kałki, Brzeźnica, Bajory od godz. 10.00., a po południu od 15.30. Plac Rynkowy.

c.       16 stycznia środa – ul. Traugutta, Parkowa, Leśna i Węgorzewska od godz.15.00.

d.     17 stycznia czwartek – Silec od godz. 10.00.

e.      18 stycznia piątek –  od godz. 10.00. Kosakowo, a od godz. 16.00. ul. Lipowa 6a i 7.

f.       19 stycznia sobota  od godz. 10.00. Jegławki Stare Budownictwo, a od godz. 16.00. ul. Piekarska.

g.     20 stycznia niedziela – od godz. 15.30. Karłowo.

Kolęda jest wyznaczona na 2 kapłanów. Do poszczególnych miejscowości prosimy o przysłanie pojazdu na wyznaczoną godzinę.

Dziękujemy za życzliwe przyjęcie na kolędzie w ubiegłym tygodniu.

13.  Poświęcona woda na kolędę znajduje się w kruchcie kościoła, a kreda na stoliku na środku kościoła.