XXVIII Niedziela Zwykła

15 października 2017r.

1.    Dziś spotkanie z rodzicami kl. II gim. i kl. VII o godzinie 10.00 w salce katechetycznej.

2.    Jutro w poniedziałek, 16 października, przypada 39 rocznica wyboru Kadr. Karola Wojtyły-  JP II na Stolice Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża JPII. W ten sposób naród polski składa zananie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi,  który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę świętego papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez Niego drodze.”

3.    Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje od miecza ginie” Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołanie: „Zło dobrem zwyciężaj”. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.00 gromadzimy się na nabożeństwa różańcowe. Wszystkich parafian zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

4.    W środę 18 października, w kalendarium liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw za pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie.

5.    Następną niedzielę będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, ofiary składane na tacę przeznaczone będą na misje.

6.    Msze św. w tym tygodniu będą odprawiane rano i wieczorem.

7.    Za tydzień o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami kl. III dzieci komunijnych.

8.   Na ołtarzach bocznych i w kruchcie kościoła są wyłożone kartki na wypominki i na Msze św. zbiorową listopadową tzn. 30 Mszy św., za tych wiernych zmarłych, których polecamy naszym modlitwom na tę Mszę św. lub na wypominkach.

9.    W tym tygodniu płody rolne na Sem. Duchowne ofiarowali: rodz. Olszewskich z Leśniewa, Koper Zdzisław Srokowski Dw., Zdzisław i Elżbieta Tokarz Kaczory, 1 rodzina z Leśniewa, Bielaszko i Gościńska Kosakowo, Chemirol.

10. O Ile ktoś jeszcze będzie chciał coś ofiarować z płodów rolnych, może to uczynić we wtorek lub środę.

11. Z prasy katolickiej jest Gość Niedzielny, Arka, Droga, WPiS, Miłujcie się, Cuda i Łaski, Rycerz Niepokalanej.

12. W dalszym ciągu zbieramy podpisy pod inicjatywą obywatelską „Zatrzymaj aborcję” zakazującą zabijania chorych dzieci. Tą inicjatywę poparło już 200 tys. Polaków. Projekt poparła ogromna rzesza Polaków, to sprawa bezdyskusyjna. Poparcie dla inicjatywy po raz kolejny wyraził prezydent Andrzej Duda.

13. Módlmy się, aby każdy z nas w roku 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie uczynił wszystko, co jest możliwe, dla obrony życia: modlitwą, czynem, zachętą drugiego.

14. Bóg zapłać mieszkańcom Solanki gr IV starego budownictwa dla 6 osób za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz zamówioną Mszę Świętą, która zostanie odprawiona 6 grudnia o godz. 17.00 i złożoną ofiarę  na potrzeby kościoła. Oprócz tego 2 rodziny dołączyły ofiarę.

15. Do sprzątania kościoła na sobotę 21 października prosimy mieszkańców Chojnicy.

16. Wszystkim, którzy w piątek 13 października uczestniczyli w nabożeństwie Wieczór Chwały z modlitwą o uzdrowienie i uwielbienie z głębi serca dziękujemy. Andrzejowi dziękuję za przygotowanie nagłośnienia. Młodzieży za przygotowanie liturgii słowa składamy serdeczne Bóg Zapłać!!! Dobrze że jesteście!!!