Ogłoszenia V Niedziela Wielkanocy

1.      W czasie Ostatniej Wieczerzy Chrystus zostawił nam przykazanie miłości. Warto zauważyć, że wyrazem naszej miłości do drugiego człowieka jest troska o jego zbawienie.

2.      Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie o godz. 18:00.

3.      Połączyliśmy nabożeństwo majowe z modlitwą do Ducha Świętego w int. kandydatów do Bierzmowania, aby wypraszać dary Ducha Świętego. Kandydaci powinni w tej modlitwie uczestniczyć, nie można tego lekceważyć. Prosimy rodziców, aby dopilnowali tej sprawy tak ważnej duchowo.

4.      Kościół na Bierzmowanie przygotowują rodzice kandydatów. Generalne sprzątanie kościoła, salki katechetycznej, otoczenia, koszenie trawy, wycięcie odrostów przy drzewach, ukształtowanie bukszpanów, zawieszenie dekoracji, przygotowanie wieńca na krzyż w kruchcie kościoła i inne prace. Na zewnątrz można podjąć te prace już w czwartek. W pozostałe dni piątek i sobotę dokończyć sprzątanie.

5.      W piątek 24 maja od godz. 16.00 spowiedź dla kandydatów, świadków i rodziców

6.      Sakramentu Bierzmowania 25 maja na Mszy św. O godz. 17:00 udzieli Ks. Bp. Janusz Ostrowski.

7.      Klasa VIII dość dobrze była przygotowana do egzaminu. Wszyscy zdali. Klasy gimnazjalne bardzo słabo, 8 osób do poprawki. Niektórzy nie znają podstawowych prawd wiary. Nie wiedzą co to jest Bierzmowanie, nie potrafią wymienić 7 darów Ducha Świętego.

8.      Spotkanie w tygodniu dla dzieci komunijnych w poniedziałek o godz. 16:00. Końcowe zaliczenie dla dzieci komunijnych 21 maja o godz. 11:45 w Solance, a w Srokowie 22 maja o godz. 16:00.

9.      Msze św. w tygodniu będą odprawiane rano i wieczorem.

10. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i otoczenia na zewnątrz mieszkańcom Rydzówki oraz za złożoną ofiarę i zamówienie Mszy Świętej, która zostanie odprawiona 17 września o godz. 7.00.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Mały Gość, Cuda i Łaski Boże.

12. Można nabyć i komuś ofiarować w prezencie piękne wydanie Biblii Tysiąclecia. Pełny tekst, objaśnienia, wskazówki i grafiki, słowniczek i kolorowe mapy, wytłumaczenie trudnych pojęć i zagadnień, wprowadzenie i omówienie każdej księgi.

13. W niedzielę 26 maja o godz. 10:00 spotkanie z rodzicami klas. IV. Spotkanie dotyczy rocznicy I Komunii Świętej.

14.   26 maja wybory do Parlamentu Europejskiego. Zachęcamy do wzięcia udziału i oddania swojego głosu na osoby, których poglądy polityczne są zgodne z naszą wiarą katolicką i którzy będą godnie reprezentowali obywateli Polski w Uni Europejskiej.